Tajemství Žítkovských bohyň

. Posted in Cestování

Zajímá vás, co je za historií a příběhy Žítkovských bohyní? Je to téma, které je na pomezí etnografie a magie, alternativní medicíny a historie. Je to výsostně ženské téma o schopnostech pomáhat lidem, léčit je, ale i uřknout a proklít. Žítkovské bohyně se nazývají ženy, které žily na Kopanicích nad Starým Hrozenkovem. Údajně dokázaly člověka zbavit nemocí i soužení, pomoci k lásce i majetku a také předpovědět co koho čeká. Před pár lety ale navždy odešly z tohoto světa, když zemřela poslední z nich. Spolu s ní se zřejmě do zapomnění definitivně propadlo i tajemství jejich magie. Po žítkovských bohyních můžete pátrat od penzionu Žajgla, který je velmi blízko obci Žítková.

Nádherné Luhačovice

. Posted in Ubytování

Luhačovice jsou lázeňské město na jihovýchodě Moravy, 16 km od Zlína. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, poruchy pohybového aparátu, onkologické nemoci, trávení a obezita. V Luhačovicích vyvěrá 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem Luhačovských lázní je pramen Vincentka, která se stáčí i do lahví. Lázeňská léčba spočívá ve využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami.

ubytovani Luhacovice

Navštivte Zlín!

. Posted in Ubytování

Zlín je krásné jihomoravské město, které se rozprostírá v údolí řeky Dřevnice. Jeho bohatá historie po sobě zanechala řadu památek. Například je se Zlínem neodmyslitelně spjatý Tomáš Baťa, který zde postavil celou řadu budov, jež mají doposud velký význam. Za návštěvu zajisté stojí zlínský „mrakodrap,“ budova číslo 21 v areálu Svitu. Dnes tam sídlí Krajský úřad, ale ještě stále můžete nahlédnout do Baťovy pojízdné pracovny ve výtahu nebo do nejvyššího patra s kavárnou a krásným výhledem na Zlín.

ubytovani Zlin

Ubytujte se v historické metropoli Čech – v Praze

. Posted in Hotely

hostel Praha

Praha je hlavní a současně největší město České republiky, které se rozkládá na obou březích řeky Vltavy. Turisté si historickou metropoli Čech oblíbili díky architektuře v širokém spektru stavebních slohů. Praha je kulturní, obchodní, turistické, pracovní i studentské centrum a často se o ní mluví jako o městě mnoha tváří. Chcete-li v Praze strávit prodloužený víkend, budete hledat levné ubytování v Praze. Za jeden den nestihnete navštívit všechna významná místa.

Při návštěvě Prahy projděte královskou cestou, která začíná u Prašné brány, vede přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Malou stranu a končí na Pražském hradě. Turistickým lákadlem je také Staré město. Navštivte také divadelní představení v některém z významných pražských divadel a nezapomeňte zavítat do nákupních center. Za jeden den vše rozhodně nestihnete, a tak se v Praze ubytujte.