ZOO Lešná - místo, které musíte navštívit

. Posted in Cestování

ubytovani zlin

Sháníte vhodné ubytovani ve Zline? Chcete zavítat do této metropole a zůstat zde několik dní? Láká vás nejen samotný Zlín, ale i jeho okolí? V takovém případě byste neměli zapomenout na zoologickou hradu, která se rozprostírá asi čtyři kilometry od Zlína. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad v České republice.

Zoologická zahrada Zlín je charakteristická tím, že je rozdělená na kontinenty. Stačí vám pouze několik hodin, abyste prošli Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku. Zhlédnete více než 210 druhů zvířat, přičemž mezi nejoblíbenější patří sloni, nosorožci, žirafy, papoušci, tučňáci, tygři či lvi.

Co navštívíte v ZOO?

Neměli byste opomenout návštěvu tropické haly Yucatan, která láká na tropickou atmosféru. Také zavítejte do afrických pavilonů, kde se nachází sloni, žirafy, nosorožci, zebry a také pštrosi. V Amazonii vás nadchne expozice okupující drobnými opičkami kotulů veverkovitých a Etiopie má pro vás překvapení, jako jsou paviáni, nesyti či jeřábi. Nenechte si ujít ani ostrov lemurů kata, stezku běžce emu či průchozí voliéry s exotickým ptactvem.

Prohlídku zakončíte na zámku

Dominantou zahrady je zámek s jedenácti zařízenými pokoji. Nejkrásnější místností je Sál předků, kde se konají také svatební obřady. Zámek se nachází v krásném parku, který je obklopen vzácnými stromy. Návštěva zoologické zahrady vás opravdu potěší.  

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit