Do Nízkých Tater na dovolenou

. Posted in Cestování

ubytování Tatry

Nízké Tatry jsou druhým největším národním parkem a čtvrtým největším pohořím Západních Karpat. Současně jsou Nízké Tatry považovány za nejrozsáhlejší pohoří na Slovensku. Budete-li hledat komfortní ubytování Tatry, nabízí se vám apartmány, chatky a hotely. A proč do Nízkých Tater i v létě? Na to se podíváme v dnešním článku.

Do Nízkých Tater ročně zavítá spousta českých turistů. Čeká zde na vás cesta Hrdinů Slovenského národního povstání. Tato cesta vede kolem horských chat. Milovníci zimních sportů si zde přijdou na své s příchodem zimy díky středisku Jasná pod Chopkom, kde je k dispozici 21 kilometrů sjezdovek s moderním vybavením.

Příroda je lákadlo číslo jedna

Ať už si najdete jakékoliv ubytování Tatry, nenechá vás chladnými zdejší příroda. Až 67 % celkové plochy pokrývají lesy a porosty. Pokud se ocitnete v jižní části Tater, setkáte se hlavně s borovicemi a buky, kdežto v severní části na vás čekají zase rozsáhlé komplexy bukových lesů. Na západu dominují jedle a smrky. Nízké Tatry jsou domovem také zvířat – jelenů, srnců, divokých prasat, kamzíků horských, medvědů hnědých a tak dále.

Nízkými Tatry vedou i turistické stezky, které uspokojí nejen milovníky jednoduchých a nenáročných tras, ale také příznivce horské turistiky. Průměrná nadmořská výška zdejší oblasti je 1 500 až 2 000 metrů nad mořem. Zdolat můžete také nejvyšší vrchol Ďumbier, jehož výška je 2 043 metrů.

Chcete-li si užít pohádkovou dovolenou na Slovensku, Nízké Tatry jsou ideální volbou. Tato oblast je pro vás ideální volbou.

Kam na dovolenou?

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit