Navštivte Luhačovice, nejkrásnější lázně Moravy

. Posted in Cestování

ubytování Luhačovice

Luhačovice jsou nádherné lázeňské město, které se pyšní dlouhou historií a léčivými minerálními prameny. A právě prameny jsou hlavním symbolem tohoto města. Pokud si najdete vhodné ubytování Luhačovice a zůstanete zde několik dní, určitě se nudit nebudete. Co vás v Luhačovicích čeká?

Luhačovice se rozprostírají na Moravě, a to na hranici Slovácka a Valašska. Lázeňské město je zasazeno do krásné oblasti mezi zalesněnými kopci a právě zdejší příroda je jedním z turistických lákadel. Preferujete-li historii, potom na vás čekají architektonické skvosty, jako je kostel Svaté rodiny, zámecká kaple svatého Josefa či kaple Panny Marie.

Luhačovice a minerální prameny

Jak jsme již na začátku článku zmínili, Luhačovice jsou populární díky 14 minerálním pramenům, které se na území města nachází. Tyto prameny jsou charakteristické vysokým obsahem oxidu uhličitého. Minerální vody se používají k různým procedurám (od kúry až po inhalaci). Mezi nejznámější prameny patří Vincentka, Aloiska, Ottovka, pramen Sv. Josefa a také pramen Dr. Šťastného. Ke koupelím se používají další prameny.

A co okolí Luhačovic?

  • Hrad Buchlov – majestátní hrad z 13. století
  • Lešná – zoologická zahrada pro celou rodinu
  • Baťův kanál – vyhlídkové plavby
  • Zámek Buchlovice – barokní šlechtické sídlo

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit