ZOO Lešná - místo, které musíte navštívit

. Posted in Cestování

ubytovani zlin

Sháníte vhodné ubytovani ve Zline? Chcete zavítat do této metropole a zůstat zde několik dní? Láká vás nejen samotný Zlín, ale i jeho okolí? V takovém případě byste neměli zapomenout na zoologickou hradu, která se rozprostírá asi čtyři kilometry od Zlína. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad v České republice.

Pořiďte si funkční vybavení

. Posted in Penziony

Máte ve svém penzionu zastaralý interiér a potřeboval by trošku oživit? Trendy se projevují nejen v módě, ale dostihují už i bydlení a mění se velmi často. Proto je potřeba na to myslet i při vybavování ubytovacích zařízení, aby nábytek byl nadčasový a nebylo by potřeba jej měnit častěji než je nutné. Do této kategorie spadá dřevěný nábytek z masivu, který má dlouhou životnost, nemusíte se o něj nějak výrazně starat a navíc dodá vašim pokojům domáckou a příjemnou atmosféru. Pokud budete provádět rekonstrukci penzionu a vybírat z katalogů, tak zjistíte, že není ani tak nákladný. Můžete si jej navíc nechat vyrobit na zakázku přesně podle rozměru, který potřebujete. A budete tak mít všechen nábytek od jednoho výrobce a bude vám ladit. Což je pro vás samozřejmě jednodušší.

Tajemství Žítkovských bohyň

. Posted in Cestování

Zajímá vás, co je za historií a příběhy Žítkovských bohyní? Je to téma, které je na pomezí etnografie a magie, alternativní medicíny a historie. Je to výsostně ženské téma o schopnostech pomáhat lidem, léčit je, ale i uřknout a proklít. Žítkovské bohyně se nazývají ženy, které žily na Kopanicích nad Starým Hrozenkovem. Údajně dokázaly člověka zbavit nemocí i soužení, pomoci k lásce i majetku a také předpovědět co koho čeká. Před pár lety ale navždy odešly z tohoto světa, když zemřela poslední z nich. Spolu s ní se zřejmě do zapomnění definitivně propadlo i tajemství jejich magie. Po žítkovských bohyních můžete pátrat od penzionu Žajgla, který je velmi blízko obci Žítková.

Nádherné Luhačovice

. Posted in Ubytování

Luhačovice jsou lázeňské město na jihovýchodě Moravy, 16 km od Zlína. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, poruchy pohybového aparátu, onkologické nemoci, trávení a obezita. V Luhačovicích vyvěrá 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem Luhačovských lázní je pramen Vincentka, která se stáčí i do lahví. Lázeňská léčba spočívá ve využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami.

ubytovani Luhacovice

Navštivte Zlín!

. Posted in Ubytování

Zlín je krásné jihomoravské město, které se rozprostírá v údolí řeky Dřevnice. Jeho bohatá historie po sobě zanechala řadu památek. Například je se Zlínem neodmyslitelně spjatý Tomáš Baťa, který zde postavil celou řadu budov, jež mají doposud velký význam. Za návštěvu zajisté stojí zlínský „mrakodrap,“ budova číslo 21 v areálu Svitu. Dnes tam sídlí Krajský úřad, ale ještě stále můžete nahlédnout do Baťovy pojízdné pracovny ve výtahu nebo do nejvyššího patra s kavárnou a krásným výhledem na Zlín.

ubytovani Zlin